Rigol DP832A Ayarlanabilir Güç Kaynağı - Ayarlı Adaptör

Ayarlı Laboratuvar Tipi DC Güç Kaynağı

Marka/Menşei: Rigol
Stok Kodu : DSTK0200

7.144,01 TL +KDV
8.429,93 TL KDV Dahil
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Resimler
 • Rigol DP832A Ayarlanabilir Güç Kaynağı - Ayarlı Adaptör


  Rigol DP832A, çok üstün kalitede programlanabilir bir laboratuar tipi DC güç kaynağıdır. +30 V/3 A veya -30 V/3 A, +5V/3A dönüştürülebilir DC çıkışı üç bağımsız kanaldan verebilir. 195W Max. Güce sahiptir.

   

  Rigol DP832A Ayarlanabilir Güç Kaynağı - Ayarlı Adaptör Özellikleri


  • Yüksek kalite programlanabilir DC güç kaynağıdır.
  • Üç farklı çıkış kanalına sahiptir.
  • 2 Kanal  +30V / 3 A  ve 1 kanal +5 V / 3 A DC Çıkış verir. Maksimum çıkış gücü 195 W tır.
  • Kutu içeriği, ürünle beraber USB kablo, güç adaptörü, mikro sigortalar ve CD’ ye yazılı kullanım kılavuzudur.
  • Tüm Rigol cihazları gibi, kullanımı kolaydır ve basit bir arayüze sahiptir. Ayrıca bu arayüzün, programlanabilir voltaj genliği gibi kapsamlı kontrolleri mevcuttur. Menü navigasyonu sadedir, zaman kaybının önüne geçer.
  • Bir laboratuar cihazına göre, görece büyük bir renkli TFT ekrana sahiptir (8.9 cm / 3.5").
  • Okunmak istenen değerleri sayısal gösterebildiği gibi, analog sinyal şeklinde grafiksel olarak da gösterebilir.
  • Çıkış sinyalinizi, belirli bir zaman aralığı içerisinde değişecek şekilde programlayabilmeniz için bir zaman kontrolü de mevcuttur (2048 adıma kadar).

  Rigol Güç Kaynağı 1

  İyi Tasarlanmış Kolay Anlaşılır Ekran

  DP800 serisi güç kaynaklarının, çözünürlüğü 320 x 240 piksel ve boyutu 3.5” (diyagonal 8.9 cm) TFT  ekranı ile voltaj, akım, güç ve limit değerleri gibi tüm önemli bilgileri aynı anda görüntüleyebilir.

  Rigol Güç Kaynağı 2

  Güç Çıkışını İzleme 

  Monitor özelliği ile anlık olarak cihazın çıkış durumunu izleyebilirsiniz. Kullancı tanımladığı izleme şartı veya durumu oluştuğunda cihaz “ Stop Mode” (Dur Modu) ayarlarında çalışmaya başlar ve bu moda geçtiğini bir uyarı vererek, güçü keserek yada bir bip sesi vererek gösterir. Güvenlik üst seviyededir.

  Rigol Güç Kaynağı 3

  Sinyal Eğrilerini Ekranda Gösterir

  Sinyal eğrisi ekranı ile ölçüm değerlerindeki ve ayarlardaki değişiklikleri ve  bu değişikliklerin etkisini  gerçek zamanlı olarak ekranda görebilirsiniz. Bu özellik ile akım çekme tepelerini algılamayı oldukça kolay kılar. Örneğin akım sınırını ayaladığınızda bunu basit şekilde görebilirsiniz.

  Rigol Güç Kaynağı 4

  Programlanabilir Zamanlayıcı

  Gerilim ve akım ayarları zamanlayıcı kontrolü ile otomatik olarak değiştirilebilir. Bu şekilde 100 ayar saklanabilir. Ve bu ayarlar daha sonra belirli aralıklarla (saniyeler içinde) ardı ardına aktif edilip uygulanabilir.

  Rigol Güç Kaynağı 5

  Güç Kayanağı Çıkışı Analizi

  Analizör fonkisyonu kayıt edilmiş sinyal dosyasını analiz eder. Bu analiz bize grupların sayısını, medyan, VAR, Voltajın aralığını-minimumunu-maksimumunu, ortlama sapmasını ayrıca akıı ve farklı kanallara ait güçü sonuç olarak verir.

  Rigol Güç Kaynağı 6

  Tetikleme Portu Giriş ve Çıkış

  DP800A arka paneli tetik girişi ve tetik çıkışını destekler ve  bir dijital I / O arabirimi sağlar. 4 veri hattı birbirinden bağımsızdır ve ayrı ayrı tetik girişi hattı veya tetikleyici çıkış hattı olarak da kullanılabilir.

  Rigol Güç Kaynağı 7

  Mükemmel Bağlantı ve SCPI / LabView üzerinden uzaktan kumanda

  Üzerinde bulunan çeşitli arayüzler ile DP832A SCPI komutları ile uzaktan kontrol edilebilir. DP832A üzerinde LAN ve USB arayüzleri vardır. Ayrıca opsiyonel olarak GPIB portu da cihaz üzerine eklenebilir. Cihaz kontrolü bu arayüzler üzerinden kendi uygulamanıza ya da LabView uygulamasına entegre edebilirsiniz.

Benzer Ürünler
Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.