İade Değişim ve Garanti Hakkında

Arıza/İade/Değişim Sürecinin Geneli Hakkında

 

Gönderimini yaptığınız her türlü ürün tarafımıza geldikten sonra onay sürecine girmektedir. Gönderimini yaptığınız ürünlerin kutu içeriği, aksesuarları, ambalajı ve koruma filmleri kontrol edilir. Ürünleriniz iade için onaylandığı takdirde ücret iadesi için işleme alınır. İade işlemi onaylanan ürünlerin ücretlerinin geri ödemesi her hafta Perşembe günün muhasebe birimine iletilmektedir. 

 

Ürün İade ve Değişimi Hakkında

Ürün iadesini gerçekleştirmek için öncelikle ürünün satın aldığınız tarihten itibaren 14 günü geçmeden tarafımıza iade/değişim talebinde bulunmanız gerekmektedir. Bu talebi aşağıda bulabileceğiniz arıza/iade/değişim formunu eksiksiz doldurup, tarafımıza gönderdiğiniz ürünlerin içerisine bu formu koyup iletebilirsiniz. Gönderimini yaptığınız ürünlerin yanında arıza/iade/değişim formu bulunmadığı takdirde ya da form üzerindeki zorunlu alanların eksik veya yanlış bilgi içermesi durumunda ürünlerin iade/değişimi mümkün değildir.

Ürün iadesinde yani ürünü almaktan vazgeçtiğiniz (Cayma hakkının kullanımında) durumlarda ürün ambalajlı olması durumda ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış olması ve ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir.

Ürünün yapısı itibari ile açılması durumunda iade edilemeyecek ve cayma hakkının kullanılamayacağı olan ürünler kapsamında; son kullanma tarihi bulunan, saklama koşulları dolayısıyla bozulma ihtimali olan içerisinde sarf malzemesi bulunan ürünlerin iadesi mümkün değildir (Krem Lehim, PNP kâğıtları, 3D yazıcı filementleri, Solüsyonlu pH sensörleri, lehim pastası gibi).

 

Arızalı ya da Bozuk Ürünler Hakkında

Arızalı ya da bozuk olduğunu düşündüğünüz ürünler için öncelikle ürünün satın aldığınız tarihten itibaren faturası ile birlikte 14 günü geçmeden tarafımıza arıza/iade/değişim talebinde bulunmanız gerekmektedir. Bu talebi arıza/iade/değişim formunu eksiksiz doldurarak ve tarafımıza gönderdiğiniz ürünleri kargosunun içine bu formu ve faturayı koyarak gerçekleştirebilirsiniz. Gönderimini yaptığınız ürünlerin yanında arıza/iade/değişim form üzerindeki zorunlu alanların eksik veya yanlış bilgi içermesi durumunda ürünlerin iade/değişimi mümkün değildir.

Arızalı ya da bozuk olduğunu düşündüğünüz ürünler Teknik Destek Departmanı tarafından incelendikten sonra müşterinin beyan ettiği gibi arızalı ya da bozuk olduğu tespit edilirse müşterinin tercihi doğrultusunda aynı ürün ile değişimini ya da ücret iadesi gerçekleştirebilir.

Arızalı ya da bozuk olduğunu düşündüğünüz ürünler Teknik Destek Departmanı tarafından incelendikten sonra müşterinin beyan ettiği gibi arızalı ya da bozuk olmadığı ve ürünün çalıştığı tespit edilirse ürün müşteriye bilgi verilerek müşteriye geri gönderilir.

Garantili Ürünler Hakkında

Garanti kapsamındaki ürünler ile ilgili arıza ya da teknik servis istenmesi durumunda arıza ile ilgili bir ön bilgilendirmeyi tarafımıza destek@direnc.net adresine mail atarak yapabilirsiniz. Bu tip durumlarda müşterilerimizden gelen bu ön bilgilendirmeye istinaden tedarikçi firma ile sizin adınıza iletişime geçip işlemleri başlatıp ürünü yine arızalı Arıza/iade/Değişim formunu doldurarak ürünü bize gönderimini yapabilirsiniz. Gönderilen ürünün ön incelemesi tarafımızca yapılıp tedarikçi firmaya servis için gönderimi yapılmaktadır. Tamiri ya da değişimi yapılan ürün tarafımıza ulaştıktan sonra ürün gönderimi tarafınıza yapılmaktadır.

Teknik servis tarafından tamir bedeli çıkması durumunda tarafınıza bilgi verilip tamir için onay alınmaktadır. Onay verilmesi durumunda ürünün tamiri yapılıp tarafınıza gönderilir. Tamir edilen ürünün tarafınıza gönderimi ancak bu tamir bedeli ödendikten sonra yapılır.

Belli ürünlerde garanti kapsamında satılan ürünlerin içerisinde üreticinin paylaştığı kullanım kılavuzu bulunan ürünlerde (kullanım kılavuzu, kutu üzerinde bilgilendirme, üretici web sitesi vb. yerlerde) bilgilerine uyulduğu halde problemli olması durumunda yenisi ile değiştirilmektedir.

Kargo Gönderimi ile İlgili

Cayma hakkının kullanıldığı durumlarda kargonuzu anlaşmalı olduğumuz MNG kargo (Anlaşma kodu: 121594556) ile gönderimini yapabilirsiniz. Anlaşmamız olmayan kargo firmaları ile gönderilen iadenin kargo ücreti göndericiye aittir. Diğer kargo şirketleri ile gönderimde aşağıdaki adrese gönderim yapabilirsiniz. Kargo ile gönderim yapılan ürünlerin tarafımıza ulaşana kadar sorumluluğu göndericiye aittir.

Arıza / İade / Değişim İşlemleri İle İlgili

Arıza / İade / Değişim işlemleri için tarafımıza ürün gönderimi yapmadan önce "Arıza / İade / Değişim Formu" nu eksiksiz şekilde doldurarak ürünler ile birlikte kargo veya e-mail yoluyla göndermeniz gerekmektedir.

PDF Dosyasını indir

Şirket: İNTEL İNT.ELK.SAN.TİC.LTD.ŞTİ

Adres: Zümrütevler Mahallesi Çilek Sokak No: 9/A Maltepe / İSTANBUL

Eposta : destek@direnc.net

Tel(Pbx) : 0850 450 47 47

Fax : 0216 346 28 35

 

 

Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.