MJE15030 NPN Transistor BJT TO-220
MJE15030, MJ / MJE - Transistor SeriesIncluded with TO-220 sheath.BJT NPNtype is a Transistor. MJE15030 Transistor has 8A collector current and 150V Collector-Emitter voltage.
MJE15030 TO-220 NPN Transistor Specifications
Name of the productMJE15030
Product CategoryTransistor
Product Sub-CategoryMJ / MJE - Transistor Series
Package TypeTO-220
Transistor TypeNPN
Breakdown Voltage Vbr150V
DC Collector Current8A
Documents
" ["DOCUMENT_INFO"]=> string(0) "" ["WARRANTY_INFO"]=> string(0) "" ["DELIVERY_INFO"]=> string(0) "" ["WAREHOUSE"]=> string(5) "A1601" ["DELIVERY_DAY"]=> string(0) "" ["IS_VIDEO_ACTIVE"]=> string(1) "0" ["NOTES"]=> string(0) "" ["TAGS"]=> array(0) { } ["IS_ORDER_NOTE_ACTIVE"]=> bool(false) ["IS_CASH_POINT_ACTIVE"]=> bool(false) ["CASH_POINT_SALT"]=> string(1) "0" ["RELATED_PRODUCTS_IDS1"]=> string(0) "" ["RELATED_PRODUCTS_IDS2"]=> string(0) "" ["RELATED_PRODUCTS_IDS3"]=> string(0) "" ["RELATED_PRODUCTS_IDS1_COUNT"]=> int(0) ["RELATED_PRODUCTS_IDS2_COUNT"]=> int(0) ["RELATED_PRODUCTS_IDS3_COUNT"]=> int(0) ["IS_POPUP_PHOTO_ACTIVE"]=> string(1) "1" ["MIN_ORDER_COUNT"]=> string(1) "1" ["DISPLAY_GAIN"]=> bool(false) }
MJE15030 Transistor BJT NPN TO-220
8A, 150V, TO-220AB
Marka/Menşei: STM / Fairchild
Stok Kodu : DSTK4993
42.69 TL + KDV
51.23 TL KDV Dahil
Out of stock Alert when in stock
Share:
  • Features
  • Payment Options
  • Comments (0)
  • Images
    Name of the productMJE15030
    Product CategoryTransistor
    Package TypeTO-220
    Transistor TypeNPN
    Breakdown Voltage Vbr150V
    DC Collector Current8A