Oled Breakout Board - 16 Bit Renk 0.96 inç Arduino Uyumlu - X

Adafruit Oled Modül - Arduino Uyumlu

Marka/Menşei: Adafruit
Stok Kodu : 684

269,04 TL 171,00 TL +KDV
201,78 TL KDV Dahil
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Resimler
 • Oled Breakout Board - 16 Bit Renk 0.96 inç Arduino Uyumlu - Micro SD Tutucu ile Birlikte - Adafruit


  Monokrom ekranlarımızı seviyoruz ama arada sırada işe biraz renk katmak da iyi oluyor. Yeni 0.96'' renkli OLED ekranlarımız ultra-küçük boyutta ve 16 bit canlı renklerin yanında yüksek kontrasta sahip. OLED'in görülür kısmı diyagonal olarak 0.96'' ölçülerinde ve her biri kırmızı, yeşil, mavi renkteki 96x64 RGB pixelden oluşuyor.  Her piksel 16bit çözünürlükte set edilip değişik renk kombinasyonları elde edilebiliyor. Ekran OLED olduğundan, arka ışığı yok, ve kontrastı da çok yüksek (siyahlar gerçekten siyah görünüyor). Bu ekranı mükemmel renklerinden ötürü seçtik!

  Bu OLED  SSD1331 sürücü çipini kullanmaktadır. Chiple iletişimini  4 kablolu tek yönlü SPI (CLK,DAT,CS, Data Command ve opsiyonel RESET pinleri) ile gerçekleştirebilrsiniz.

  Bu OLED ekran SSD1331 sürücü çipini kullanmaktadır. Chiple iletişimini  4 kablolu tek yönlü SPI (CLK,DAT,CS, Data Command ve opsiyonel RESET pinleri) ile gerçekleştirebilrsiniz.

  Tamamıyla monte haldaki boardda OLED ekranın yanısıra küçük bir yükseltici/dönüştürücü (OLED'e 12V sağlamak için) ve bir microSD kart girişi bulunmaktadır. Yenilik! Bu tasarımı güncelleyerek gerilim dönüştürücüler ekledik böylelikle 3-5V DC güç ve lojik seviyelerini kullanabileceksiniz. Örnek kodumuz mikroSD kartan bir bitmap resmin okunup  SPI iletişimle ekranda görüntülenmesini göstermektedir. 

  Tabi ki size bir datasheet verip 'iyi şanslar' dilemekle kalamazdık. Tamamıyla açık kaynaklı pixeli çizgi ve diktörtgen, daire, metin çizebilen bir grafik kütüphanesi yazdık yanına örnek kodunu ve kablolama rehberini de ekledik. Kod Arduino için yazılmıştır ama kullandığınız mikrokontrole kolayca adapte edilebilir.

   

  Arduino Uyumlu Oled Breakout Board Teknik Özellikleri


  • 0,96 'çapraz OLED, 16-bit renk
  • SPI arabirim
  • 3.3-5V lojik ve güç
  • PCB boyutları: 31.5mm x 35.5 x 5mm
  • Ekran akışı tamamen kullana bağlıdır: Her bir OLED LED'i aktif hale geldiğinde, o kadar çok pixeliniz aktifse o kadar çok akım tüketimi olur. Genelde 25mA kilometre tüketim olur, bu da pratikteki tam değer elde etmek için kullandığınız devreye göre ölçüm yapmalısınız. Akım tüketimine SD kart yerleştirilmemiş. O da hesaplanmalıdır.

   

  Dökümanlar


   

Benzer Ürünler
Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.