BIOLOID Premium Robot Eğitim Kiti Robot Serisi

Marka/Menşei: Robotis KidsLab
Stok Kodu : 14594

12.632,87 TL +KDV
14.906,79 TL KDV Dahil
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Resimler
 • BIOLOID PREMIUM ROBOT EĞİTİM SETİ


  İŞTE BIOLOID PREMIUM:, İŞTE BIOLOID PREMIUM: Eğitim/ robot yarışması/ eğlence uygulamaları için çok yönlü robot kiti! Bu setle örümcek, dinazor ve insansı robot gibi farklı mimarilere sahip robotlar yapabilirsiniz.Robotis'in özel robot servo motoru Dynamixel ile istediğiniz şekilde hareket ve yapısal çeşitliliğe kavulabilirsiniz. BIOLOID PREMIUM ROBOT EĞİTİM SETİ 18 adet Ax-12A Dynamixel Robot Servo motoru, çeşitli programlar, örnek kodlar ve montaj kılavuzu içermektedir. 

   

  resim1

  Bioloid jiroskop, DMS mesafe sensörü ve çok kanallı kablosuz geliştirilebilir uzaktan kumandaya sahiptir.

  resim2  Öne Çıkan Özellikler 


  Mükemmel insansı yürüme kabiliyeti (Kendi kendine denge ayarlayabilen sistem) Gyro, Mesafe ve IR sensörleri dahil bir çok farklı sensör RC-100B(Uzaktan Kumanda) + Opsiyonel: Zigbee/Bluetooth C-tipi programlama ve hareket öğretme programı (RoboPlus ile birlikte! USB tabanlı arayüz) GUI tabanlı programlama arayüzü (RoboPlus) Yarı şeffaf uyarlanabilir robot dış kaplaması Zincir Bağlantı Topolojisi sayesinde Dijital Paket Haberleşme Farklı tasarımlara izin veren, çok yönlü mekanik eklem ve bağlantı elemanları 1 DOF hareket kabiliyetinden 18 DOF'luk Humanoid robotlara kadar farklı robot platformlarını oluşturabilme (29 farklı robot için montaj kılavuzu ve temel programlar) Üstteki maddeleri ve paket içersindeki bazı özel parçaları aşağıdaki gibi detaylandırabiliriz:

  1. Paket içersindeki en önemli parçalardan biri Dynamixel Ax-12A servo motordur. Bu motor robotsepeti.com'dan münferit olarak da satın alınabilir. AX-12A'nın özellikleri: Ağırlık : 53.5g (AX-12/AX-12+), 54.6g (AX-12A) Boyut (lar) : 32mm * 50mm * 40mm Çözünürlük : 0.29° Redüktör Azaltım Oranı: 254 : 1 Sabit Tork : 1.5N.m (12.0Volt’ta, 1.5A) Yüksüz Hız: 59rpm ( 12Volt’ta) Çalışma Derecesi: 0° ~ 300° , Sonsuz dönme Çalışma Sıcaklığı: -5℃ ~ +70℃ Voltaj : 9 ~ 12V (Tavsiye edilen voltaj: 11.1V) Komut Sinyali : Dijital paket Protokol Tipi : Yarı-duplex Asenkron Seri Haberleşme (8bit,1stop biti,Parity(eşlik) biti yok) Link (Fiziksel) :Çoklu TTL(time to live- yaşama zamanı) Seviyesi (papatya zinciri tipi konnektör) ID : 254 ID (0~253) Haberleşme Hızı: 7343bps ~ 1 Mbps Geri besleme : Pozisyon, Sıcaklık, Yük, Giriş Voltajı, vb.

  2. Bioloid Kit, oluşturulan her tür robotun kontrolü ve esnek hareketi için yüksek kaliteli ve farklı yeteneklerde sensörler ve kontrol üniteleri içerir: CM-530, Dynamixel AX-12A, uzun ömürlü Li-Po pil, yürüyüş stabilitesi için Gyro sensor, kablo tutucular, RC-100 A/B kumanda, IR alıcı/verici, DMS ve ZigBee modülü (Zig-110A) . All-in-one yapıdaki paket tüm ileri robotik mimariler için yeterlidir.

  resim3

  3. ARM CPU'ya sahip CM-530 Denetleyici : Yine Robotis firması tarafından tasarlanan denetleyici, 5 Dynamixel TTL konektöre, 6 Harici porta, 1 haberleşme portuna (IR ile uzaktan kontrol protokolü ve zigbee desteği), gömülü mikrofon ve buzzera sahiptir; Li-Po batarya veya DC jack ile enerjilendirilebilir. CM-530 kendi batarya kontrolü ve düşük batarya uyarısı üretebilir. Bunların yanında zincir yapısıyla bağlanmış Ax-12A motorların kontrolü kolayca sağlanır.

  resim4

  4. Eğitim ve eğlence amaçlı farklı gövde yapısına ve eklem sayısına sahip 29 farklı mimari oluşturulabilir.


  5. Robotis Premium çok güçlü basılı materyal, yazılım ve kod desteğiyle birlikte kullanıcılara sunulur. Geliştirme ortamı üzerinde sunulan yazılım modüllerinden bazıları: 3d hareket animatörü, Ters kinematik modülü, görsel task programlama modülü, c-style ikon metodu, fimware update modülü, dynamizek diagnostics.

  resim5

  Paket İçeriği CM-530 (Ana Denetleyici, ARM Cortex M3 32bit): 1 Adet Özel Robot Servoları Dynamixel (AX-12A): 18 Adet 2-Eksen Gyro (Denge) Sensörü: 1 Adet DMS Sensör (Mesafe Sensörü): 1 Adet IR Sensör: 2 Adet RC-100B (Uzaktan Kumanda): 1 Adet İnsansı Robot (Humanoid) İçin Özel Dış Kaplama Li-Po Batarya (11.1V, 1000mAh) : 1 Adet Kablosuz haberleşme Modülü (ZigBee): 1 adet Batarya Şarj Aleti Hızlı Başlangıç Kitabı (3 Tip Humanoid Robot Tasarımı) Özel Tornavidası, Kablo Tutucu RoboPlus Yazılım CDsi

Benzer Ürünler
Sepete Ekle
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.